Duma szkoły i rodziców

Znamy już nazwiska tegorocznych laureatów przedmiotowych konkursów kuratoryjnych dla szkół podstawowych. Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów świdnickich placówek. Szczególne powody do zadowolenia może mieć Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku, która może pochwalić się 6 tytułami laureata.


Laureatką konkursu z języka niemieckiego została Aya Mamandi. Z pytaniami poradziła sobie niemal bezbłędnie, bo zdobyła 39 z 40 możliwych punktów. Do konkursu przygotowała się pod opieką germanistki, Anny Skoczeń. To niejedyny sukces zdolnej siódmoklasistki, bo Aya Mamandi została również laureatką konkursu z języka angielskiego (opiekun Magdalena Brus).

Laureatkami konkursu polonistycznego zostały: Marta Lorek (nauczyciel Agnieszka Wilczopolska) oraz Alicja Portka i Natalia Przybysz (nauczyciel Monika Lorek). Natalia Przybysz została również laureatką konkursu chemicznego, do którego przygotowywała się pod okiem nauczycielki Agnieszki Widzińskiej.

Z kolei tytuł finalisty w konkursach przedmiotowych zdobyły: Zuzanna Apanasienko i Wiktoria Kirol (konkurs polonistyczny, nauczyciel Joanna Czerniak), a także Natalia Przybysz w konkursie z języka hiszpańskiego (opiekun Marta Malec-Kilianek).

– Nasi uczniowie oraz nauczyciele po raz kolejny dowiedli, że pandemia i związane z nią trudności nie są przeszkodą w osiąganiu wysokich wyników. Pytania, które pojawiają się na tego typu konkursach często dotyczą wiedzy, która wykracza poza program szkoły podstawowej. Bardzo nas cieszą te sukcesy. Są one wynikiem wieloletniej pracy uczniów, nauczycieli i rodziców, bo bez ich wsparcia byłoby to niemożliwe – mówi Piotr Bogusz, dyrektor „Siódemki”.

Laureaci konkursów będą zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty, w zakresie którego dotyczył konkurs. Co więcej, mają szansę na kontynuację nauki w najlepszych szkołach w regionie, bo te chętnie zapraszają laureatów do grona swoich uczniów.

Tytułem finalisty przedmiotowych konkurów kuratoryjnych mogą poszczycić się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku. Uczennice klasy ósmej, Dominika Stefaniszyn i Wiktoria Wieleba zostały finalistkami konkursu z języka hiszpańskiego (opiekun Katarzyna Królik), a Jacek Tatara, również ósmoklasista, konkursu geograficznego (opiekun Agnieszka Rakuzy-Wójcik). (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here