Duża kasa, duże możliwości

Dodatkowe lekcje matematyki i angielskiego, doposażenie klas i pracowni zawodowych, a także certyfikowane kursy, którymi można pochwalić w cv – na to wszystko w nadchodzącym roku szkolnym będzie mógł pozwolić sobie Zespół Szkół nr 1 w Świdniku.


Szkoła przygotowuje się do wdrożenia kolejnych projektów, których celem jest podnoszenie jakości kształcenia. Pierwszy z nich wystartuje już w październiku; kolejny w marcu przyszłego roku.

– Są to projekty dotyczące kształcenia ogólnego i zawodowego. Dzięki nim jeszcze lepiej wyposażamy pracownie i kupimy nowe sprzęty. Zaproponujemy też naszym uczniom dużo zajęć dodatkowych. Będą to lekcje matematyki, biologii, geografii i przede wszystkim angielskiego – mówi Aldona Zdun, wicedyrektor ZS nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku.

Pojawią się też zajęcia nawiązujące do kierunków kształcenia oferowanych przez szkołę. Uczniowie będę mogli odbyć kurs barmański, dekorowania potraw oraz carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Na chętnych będą czekać także kursy prawa jazdy i obsługi wózków widłowych.

– Z doświadczenia wiemy, że na te kursy uczniowie zapisują się bardzo chętnie. Najczęściej są one certyfikowane, więc po ich zakończeniu młodzież zdobywa dodatkowe uprawnienia. Udział w takim kursie śmiało mogą wpisać sobie w cv – dodaje wicedyrektor.

Kwota projektów to ponad 6 mln zł. Środki te pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. (w)