Dużo i mało…

Do końca listopada mają powstać nowe miejsca parkingowe na ul. Ametystowej i Bursztynowej. Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na ich zaprojektowanie i budowę.


Inwestycja ma ułatwić życie okolicznym mieszkańcom, którzy często mają problem ze znalezieniem wolnego miejsca do zaparkowania swoich aut. W budowę nowych miejsc zaangażowała się Anna Ryfka, miejska radna Platformy Obywatelskiej. W zeszłym roku złożyła w tej sprawie wniosek do budżetu. Został przyjęty. – Szacunkowy koszt budowy wyniesie około 300 tysięcy złotych. Szkoda tylko, że opozycyjni radni z Czubów, podczas grudniowej sesji zagłosowali przeciwko niej, wbrew interesowi mieszkańców – denerwuje się radna Ryfka.

– Cieszymy się, że powstaną nowe miejsca parkingowe – niedawno straciliśmy ich kilkadziesiąt kosztem budowy budynku wielorodzinnego w pobliżu ul. Szafirowej. Obawiam się, że planowana inwestycja nie zaspokoi jednak w pełni naszych potrzeb – mówi Ryszard Czerwieniec, przewodniczący Zarządu Dzielnicy i dodaje, że na tym etapie trudno precyzyjnie powiedzieć, ile nowych miejsc parkingowych powstanie. – Może to zależeć od detali, które wynikają podczas fazy projektowania – tłumaczy. Radna Anna Ryfka szacuje, że miejsc będzie nie mniej niż 50 i nie więcej niż 70.

Wykonawca ma też naprawić część chodnika i zaprojektować wygodne dojście do miejsc parkingowych. Możliwe, że będzie musiał  też poszerzyć istniejącą nawierzchnię ulicy Ametystowej. Zarząd Dróg i Mostów czeka na oferty do 14 sierpnia. Do połowy września ma zostać opracowany projekt, a najpóźniej 30 listopada mają się zakończyć właściwe roboty. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here