Duży biznes pod Piaskami

Potężną budowę widać już z ekspresowej „siedemnastki”. Jak tłumaczą władze Piask, w niedalekiej przyszłości będzie to jeden z największych podatników w gminie. Zainteresowanych terenami przy drodze szybkiego ruchu jest więcej.
Inwestycja firmy Dajar powstaje tuż przy drodze ekspresowej. – Zgodnie z pozwoleniem na budowę w tym miejscu powstaje hala magazynowa i budynek socjalno-biurowy z częścią garażową – mówi Piotr Drabek, naczelnik Wydziału Budownictwa i Geodezji w Starostwie Powiatowym w Świdniku. – Jest to duża budowla, hala będzie miała kilka tys. mkw.
Z inwestycji zadowoleni są przedstawiciele gminy Piaski. – Od dwóch lat o nią zabiegaliśmy. Będzie to bardzo duża hala magazynowa. Firma Dajar stanie się jednym z naszych większych podatników – przyznaje Michał Cholewa, burmistrz Piask.
Dajar to polska firma, która powstała w 1989 roku. Zajmuje się dystrybucją produktów AGD, mebli ogrodowych oraz artykułów dla branży hotelarsko-gastronomicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma ma również własne marki mebli ogrodowych, naczyń kuchennych i przyborów domowych. Dajar ma w tej chwili siedem hurtowni w całym kraju, szesnaście własnych sklepów i dwie fabryki.

Okazuje się, że terenami zlokalizowanymi przy drodze ekspresowej na terenie gminy Piaski zainteresowani są kolejni przedsiębiorcy. – Na kolejną inwestycją jest już wydane pozwolenie na budowę. To będzie również inwestycja na kilka tys. mkw. powierzchni – mówi Michał Cholewa.
Przedstawiciele urzędu liczą, że tereny inwestycyjne w gminie będą zapełniać kolejne firmy. – Oczywiście bardzo istotny jest dobry dojazd, ale nie tylko – mówi Michał Cholewa – Dla większości przedsiębiorców atrakcyjne nie są wcale ulgi w podatkach na terenach inwestycyjnych, ale możliwość bardzo szybkiego zrealizowania inwestycji, dlatego zainteresowanym przedsiębiorcom staramy się ułatwić przejście niezbędnych formalności i możliwie przyspieszyć ten proces.(kal)