Dwa dla Krasnegostawu, jeden dla Włodawy

Środa Wielkopolska była gospodarzem młodzieżowych mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym. Na starcie nie zabrakło zapaśników z LMKS Krasnystaw i MLUKS Włodawa. Ci pierwsi wrócili z dwoma medalami, drudzy – z jednym.

W kategorii wagowej do 57 kg po srebrny medal sięgnął Krystian Knap z LMKS Krasnystaw. W finale 19-latek uległ o dwa lata starszemu Adrianowi Wagnerowi z Mazowsza Teresin. W tej samej kategorii wagowej po brązowy medal sięgnął klubowy kolega Krystiana, Dominik Gęba. Obaj zawodnicy stoczyli ze sobą bój o finał, w którym lepszym zawodnikiem okazał się Knap. Z kolei Gęba pewnie wygrał walkę o trzecie miejsce z Filipem Woźnicą z Ceramika Krotoszyn. Co ciekawe, LMKS Krasnystaw na mistrzostwa wysłał dwóch zawodników i obaj wrócili do domu z medalami. Trenerem medalistów jest Adam Swatek.

W mistrzostwach w Środzie Wielkopolskiej wzięło udział trzech zapaśników – wolniaków z MLUKS Włodawa. Najlepiej z nich zaprezentował się Konrad Rusiński w kategorii wagowej do 86 kg, zdobywając brązowy medal. Włodawianin imprezę rozpoczął od porażki z Cezarym Sadowskim z Karlina. Ponieważ zawodnik ten znalazł się w finale, a później sięgnął po złoto, zgodnie z regulaminem, przed Konradem Rusińskim otworzyła się możliwość walki o brązowy medal.

Rusiński szansę wykorzystał, ale musiał stoczyć trzy pojedynki, by walczyć o medal. Wygrał wszystkie, a w starciu o brąz zmierzył się z klubowym kolegą Adamem Gajem. I w tym pojedynku okazał się lepszy. Gaj z kolei, który mistrzostwa rozpoczął od dwóch zwycięstw, zajął ostatecznie piąte miejsce. W półfinale zmierzył się z późniejszym wicemistrzem Polski, Remigiuszem Waśkowskim i przegrał.

W mistrzostwach startował też Łukasz Rusiński, który w wadze do 65 kg zajął dobre piąte miejsce. W walce o brązowy medal przegrał z Patrykiem Zwadą z KS Bloczek Team Pelplin. W klasyfikacji drużynowej LMKS Krasnystaw zajął ex aequo z Wisłą Świecie szóste miejsce zdobywając 38 pkt. MLUKS Włodawa z 37 pkt. uplasował się na ósmej pozycji. Zwyciężył ZKS Stal Rzeszów – 54 pkt., przed MLUKS Karlino – 53 pkt. i Ceramikiem Krotoszyn – 52,5 pkt. (r)