Dwa kierunki na Orląt Lwowskich

Po naszej interwencji drogowcy zdemontowali znaki informujące o jednokierunkowej drodze na krótkim odcinku ul. Orląt Lwowskich, od Lwowskiej od wjazdu w kierunku „Tesco”. Od wtorku obowiązuje tam ruch w obu kierunkach.

Uwagę na jednokierunkowy ruch na odcinku Orląt Lwowskich, od Lwowskiej do drogi wjazdowej na teren hipermarketu „Tesco”, zwrócił nam jeden z naszych czytelników. Podkreślił, że przy rozpoczynającym się remoncie skrzyżowania ul. Lwowskiej z ul. Wieniawskiego i na czas prac wyłączenia go z ruchu, mieszkańcy Słonecznego będą mieli wyjątkowo utrudniony wyjazd z osiedla. Jednocześnie zasugerował, by drogowcy zmienili organizację ruchu na Orląt Lwowskich.

Jak poinformował nas Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie, znaki informujące o jednokierunkowej drodze pojawiły się na czas budowy muru cmentarnego. Po naszej interwencji, ZDM na odcinku Orląt Lwowskich wprowadził ruch dwukierunkowy. – Rzeczywiście, kierowcom z osiedla Słoneczne łatwiej będzie wyjechać na ul. Lwowską. Jednokierunkowy ruch będzie natomiast obowiązywał na innym zwężonym odcinku Orląt Lwowskich, od drogi wyjazdowej z hipermarketu „Tesco” do ul. Wieniawskiego – wyjaśnił Tomasik. (s)