Dwa lata bił matkę

Decyzją Sądu Rejonowego w Krasnymstawie najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-latek z gminy Rejowiec Fabryczny. Oprawca od ponad dwóch lat psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją matką.

Po wtorkowej interwencji (26 lutego) policjanci z komisariatu w Rejowcu wyprowadzili 37-latka z gm. Rejowiec Fabryczny w kajdankach z domu jego matki.

– Funkcjonariusze ustalili, że od ponad dwóch lat znęcał się nad swoją matką, stosując przemoc psychiczną oraz fizyczną. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, oraz wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

W czwartek (28 lutego) Sąd Rejonowy w Krasnymstawie przychylił się do wniosku i aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym wyrodnemu synalkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. – Jeżeli my, lub ktoś z naszej rodziny, jesteśmy krzywdzeni przez osoby najbliższe, nie wstydźmy się prosić o pomoc. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie – apeluje podkom. Czyż. (pc)