Dwa medale Agrosu

Świetnie spisały się młode lekkoatletki Agrosu Chełm w mistrzostwach Polski juniorek i juniorów, które odbyły się w Bydgoszczy.

Paulina Zielińska w biegu na 400 m ustanowiła nowy rekord Chełma, uzyskując wynik 54,54 sek. i zdobyła brązowy medal. Rezultat ten pozwolił chełmskiej zawodniczce wypełnić minimum na mistrzostwa Europy, w których to Paulina Zielińska pobiegnie w sztafecie 4×400 m. Medal i kwalifikacja na mistrzostwa to ogromne osiągnięcie utalentowanej lekkoatletki Agrosu, tym większe, że jeszcze nie tak dawno zawodniczka zmagała się z kontuzją, która zakłóciła jej przygotowania do letniego sezonu.

Na podium mistrzostw Polski juniorek stanęła też sztafeta Agrosu Chełm 4×400 m, która wywalczyła brązowy medal. Drużyna w składzie: Sylwia Ciupek, Izabela Jastrząb, Agata Wasiluk i Paulina Zielińska uzyskała czas 3:52.15 i również ustanowiła nowy rekord Chełma. (r)