Dwa medale Mechanika

Spory sukces odniosły zawodniczki Mechanika Włodawa na mistrzostwach Polski w kickboxingu juniorów i kadetów, które odbyły się w Lesznie. Monika Konieczna wróciła z imprezy ze złotym, a Dominika Jagiełłowicz z brązowym medalem.
W zawodach w Lesznie wystartowało ok. 500 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Międzyszkolny Klub Sportowy Mechanik Włodawa reprezentowały: Monika Konieczna i Dominika Jagiełłowicz. Konieczna triumfowała w kat. do 50 kg kadetek starszych deklasując swoje rywalki. Pierwszy pojedynek Monika wygrała przed czasem z zawodniczką z Częstochowy, a w finale wysoko na punkty pokonała Nikolę Drzyzgę z Nowodworskiego Klubu Sportów Walki Bastion. Dzięki złotu Konieczna zostanie powołana do kadry narodowej w taekwondoo i być może wystartuje w mistrzostwach świata kadetów i juniorów, jakie 27 sierpnia rozpoczynają się w Irlandii.
W kat. do 55 kg w półfinale Dominika Jagiełłowicz uległa na punkty 1:2 Karolinie Piotrowskiej z Łukowa, wynik jednak nie odzwierciedla jednak tego co działo się w ringu, a zdaniem obserwatorów Dominika była lepsza. W efekcie Piotrowska została mistrzynią Polski, a reprezentantce Mechanika przypadł brąz. Medalistki z Włodawy trenuje Sylwester Protas. Wyjazd do Leszna możliwy był dzięki dofinansowaniu z urzędu miasta Włodawa, starostwa powiatowego we Włodawie oraz prywatnym sponsorom. Szczególne podziękowania klub składa Wiesławowi Blicharskiemu i Januszowi Jagiełłowiczowi. (kg)