Dwa miliony dla działkowców

Ponad 2 miliony złotych przeznaczy ratusz na wsparcie remontów na terenie lubelskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Dofinansowanych zostanie 37 projektów przygotowanych przez działkowców.


– W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania ogródkami działkowymi w Lublinie, dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom działkowców. Wszystkie wnioski o wsparcie inwestycji na terenie lubelskich ogrodów działkowych, jakie do nas wpłynęły, zostaną zrealizowane – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W ramach ogłoszonego przez prezydenta konkursu działkowcy wystąpili o wsparcie 37 inwestycji na terenie 25 lubelskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W ramach pierwotnie zarezerwowanej na konkurs kwoty miliona złotych nie dałoby się zrealizować wszystkich wniosków. Miasto znalazło jednak rozwiązanie. – Prezydent wystąpił z wnioskiem do Rady Miasta Lublin o zgodę na zrealizowanie wszystkich potrzeb działkowców i wpisanie brakującej kwoty blisko 1,1 mln zł do wieloletniej prognozy finansowej na rok 2021 – tłumaczy Katarzyna Duma, rzecznik prasowy ratusza. Dodaje, że „analiza projektów jednoznacznie wykazała konieczność przeprowadzenia wskazanych inwestycji”.

Zwiększenie kwoty i wpisanie jej do prognozy umożliwi realizację wszystkich złożonych wniosków w cyklu dwuletnim. Z każdym ROD miasto podpisze umowę, która doprecyzuje harmonogram realizacji wniosków. Jak podaje Portal Samorządowy ogrody działkowe zajmują w Lublinie powierzchnię około 380 hektarów. Ogródki znajdują się m.in. przy alei Unii Lubelskiej, ul. Zawilcowej, ulicy Bluszczowej czy koło Starego Gaju. GR