Dwa oblicza Chełmianki

Cztery punkty do ligowego dorobku dopisali w ubiegłym tygodniu piłkarze Chełmianki. W środę podopieczni trenera Artura Bożyka pokonali przed własną publicznością w zaległym spotkaniu Sokół Sieniawa 4:2, w sobotę zaś niespodziewanie bezbramkowo zremisowali w wyjazdowej potyczce z Lublinianką.

Po porażce przed tygodniem ze Stalą Stalowa Wola 0:2 kibice Chełmianki liczyli, że ich pupile zrehabilitując się i zdobędą komplet punktów w obu meczach. O ile można było spodziewać się oporu ze strony rywali z Sieniawy, którzy niedawno pokonali 3:2 Wieczystą Kraków, lidera rozgrywek, o tyle wygrana i to dość wysoka z Lublinianką (grającą praktycznie juniorami i młodzieżowcami) była obowiązkiem.

Podopieczni trenera Artura Bożyka od początku kontrolowali środowe spotkanie i do przerwy po golach Patryka Czułowskiego oraz Siergeja Kułynycza prowadzili już 2:0. Tuż po przerwie stracili przypadkową bramkę, ale szybko odpowiedzieli pięknym golem Krystiana Mroczka, który uderzył do siatki z połowy boiska! Gdy w 79. minucie na 4:1 trafił Oleg Marczuk stało się jasne, że Chełmianka wygra siódmy mecz w sezonie. Niestety, zwycięstwo gospodarze okupili kontuzjami kilku zawodników (Kułynycz, Piekarski, Stępień).

Z tego powodu w sobotnim meczu w Lublinie, trener Bożyk musiał przemeblować całą obronę i wystawić do gry dublerów. W sobotę Chełmianka goli nie straciła, ale też i nie strzeliła.  „Biało-zieloni” mieli spore problemy w rozgrywaniu ataku pozycyjnego i rozmontowaniu obrony gospodarzy, świetnie kierowanej przez Tomasza Brzyskiego, byłego reprezentanta Polski, który po raz pierwszy w tym roku pojawił się w wyjściowej „11”.

Dopiero opuszczenie w 54. minucie boiska przez „Brzytwę”, po zderzeniu głową z Pawłem Myśliwieckim, sprawiło że Chełmianka coraz łatwiej przedostawała się w okolice bramki rywali. Celowniki chełmian były jednak w sobotę mocno rozregulowane. (bas)

Pozostałe mecze 22. kolejki III ligi:

Cracovia II – Unia Tarnów 3:0 (Budziński 30, Strózik 42 k, Ogorzały 83) * Stal Stalowa Wola – Wieczysta Kraków 1:1 (Pikuła 37 – Hebel 90) * Orlęta Radzyń Podl. – Wisłoka Dębica 1:2 (Żukowski 10 – Łanucha 8, Radwanek 43 k) *Podlasie Biała Podl. – Avia Świdnik 1:1 (Lepiarz 23 – Uliczny 85 k) * KSZO – Czarni Połaniec 3:0 (Janaszek 2 k, 16, Mężyk 58) * Sokół Sieniawa – Korona II Kielce 2:1 * Wisła Sandomierz – KS Wiązownica 0:1 (Mianowany 47)* ŁKS Łagów – Podhale Nowy Targ 0:3 (walkower).

18. ŁKS Łagów 22 37 27-27

W następnej kolejce – 6 kwietnia: Cracovia II – Chełmianka (godz. 14:00, w Rącznej)

Chełmianka – Sokół Sieniawa 4:2 (2:0)

Chełmianka: Ciołek – Futa (84 Zbiciak), Stępień, Piekarski (55 Bobrov), Bednara, Kułynycz (77 Kotko), Marczuk, Czułowski, Nowak, Szwed (77 Knap) – Mroczek (84 Perdun).
Bramki: 1:0 Czułowski 25, 2:0 Kułynycz 41,2:1 Sowiński 56, 3:1 Mroczek 64, 4:1 Marczuk 79, 4:2 Sowiński 83.

Lublinianka – Chełmianka 0:0

Lublinianka: Błażucki – Misiurek, Płocki, Brzyski (54 Drąg), Szczepaniak – Flis (46 Gorecki), Kołacz, Knapp (70 Matyjaszczyk), Malec, Wdowicz (86 Choina) – Mazur (54 Skrzycki).
Chełmianka: Ciołek – Zbiciak (46 Knap), Bobrov, Bednara, Szczodry (46 Kotko) – Szwed, Futa, Marczuk, Czułowski (46 Myśliwiecki, 65 Perdun), Nowak – Mroczek.