Dwa sparingi Chełmianki

Porażka 2:6 z drugoligowym Motorem Lublin oraz zwycięstwo 3:2 nad Avią Świdnik. Piłkarze Chełmianki rozegrali kolejne dwa sparingi. W sobotę zmierzą się z innym drugoligowcem, Wisłą Puławy.

W środę 2 lutego w Lubartowie Chełmianka grała z Motorem. Rywal z wyższej ligi okazał się wymagający i zaaplikował podopiecznym Tomasza Złomańczuka sześć goli. Wszystkie padły w pierwszej połowie. Po zmianie stron chełmska drużyna odpowiedziała bramkami Dawida Brzozowskiego i Kacpra Wiatraka. Ostatecznie uległa Motorowi 2:6 (0:6). Chełmianka zagrała w składzie: Ciołek – Janiszek, Kanarek, Mazurek, Wołos, Brzozowski, Piekarski, Bonin, Czułowski, Kashay. Myśliwiecki. W drugiej połowie na boisku pojawili się: Długosz, Budzyński, Duda, Wiatrak, Grądz, Skoczylas, Bednara, Dziubiński.

W sobotę natomiast zespół trenera Złomańczuka zmierzył się z Avią Świdnik. W 39 min. prowadzenie dla Chełmianki zdobył Adrian Dziubiński. W 42 min. wyrównał Dominik Kunca, a tuż przed przerwą drugiego gola dla Avii z rzutu karnego, podyktowanego za faul Łukasza Mazurka strzelił Wojciech Białek. W pierwszej części meczu nieco lepszą drużyną byli gospodarze. Po zmianie stron role na boisku odwróciły się. Już w 50 min. po faulu w polu karnym na Hubercie Giletyczu jedenastkę wykorzystał Dziubiński, a pięć minut później, po szybkim kontrataku Kacper Wiatrak wyłożył piłkę do pustej bramki Dawidowi Skoczylasowi, który dał Chełmiance drugie w tym meczu prowadzenie.

Avia w drugiej połowie nie zagroziła bramce Sebastiana Ciołka, natomiast chełmianie mogli zdobyć jeszcze przynajmniej dwa gole. Po strzałach Ezany Kahsaya i Wiatraka obrońcy ze Świdnika wybijali piłkę z linii bramkowej. Chełmianka w Świdniku zagrała w składzie: Długosz – Budzyński, Duda, Mazurek, Janiszek, Brzozowski, Bednara, Piekarski, Skoczylas, Bonin, Dziubiński. Od 46 min grali: Ciołek, Wołos, Kahsay, Wiatrak, Giletycz. Z powodów zdrowotnych nie mogli wystąpić: Czułowski, Wójcik i Myśliwiecki.

W sobotę 12 lutego o 11.00 w Puławach Chełmianka zagra z tamtejszą Wisłą. Tydzień później chełmianie zmierzą się w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO. (d)