Dwa złota i dwa brązy „wolniaków”

W Siedlcach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym. Udział wzięli zawodnicy LMKS Krasnystaw i MLUKS Zapasy Włodawa. Krasnostawianie zdobyli jeden złoty medal i dwa brązowe, zaś włodawski klub wywalczył jedno złoto.

Z krasnostawskich zapaśników najlepiej spisał się Kamil Sykuła, który w kategorii wagowej do 86 kg wywalczył złoty medal. Brązowe krążki zdobyli Adrian Bielecki w kat. wag. do 74 kg i Ernest Kopeć do 65 kg. Poza tym piąte miejsca zajęli: Bartłomiej Bełcik – 57 kg, Miłosz Luchowski – 70 kg i Marcin Kawęcki – 74 kg. Wszyscy trzej przegrali walki o brązowe medale. Ponadto w wadze do 70 kg trzynaste miejsce zajął Jakub Rabkowski, zaś w kat. wag. do 74 kg dziesiąty był Rafał Przysiężniak.

Włodawski MLUKS Zapasy cieszył się natomiast ze złotego medalu, który wywalczył Ernest Dorosz w kategorii wagowej do 79 kg. Była to najliczniej obsadzona kategoria na mistrzostwach. O medale ubiegało się aż szesnastu wolniaków. W tej samej wadze dziewiąte miejsce zajął Paweł Sadowski z Włodawy. (r)