Dwa złota w finałach OOM

Wiktoria Kamela, młoda zawodniczka Cementu Gryf Chełm, potwierdziła swój nieprzeciętny talent. Podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi w zapasach dziewcząt podopieczna Dariusza Kucharskiego pewnie obroniła zdobyty przed rokiem w Chełmie złoty medal. Mistrzostwo OOM wywalczyła także Alicja Nowosad z Olimpijczyka Chełm.

Wiktoria Kamela na matach w Łodzi nie miała sobie równych. W kategorii do 49 kg żadna z rywalek nie była w stanie jej zagrozić. Zawodniczka Cementu-Gryf Chełm w pierwszej swojej walce pokonała 9:2 Julię Michniewicz z LKS Dąb Brzeźnica. W drugiej rozprawiła się z Julią Sodel z Platana Borkowice, wygrywając 10:0. W półfinale pokonała Joannę Samsonowicz z WLKS Nowe Iganie 6:3, a w finale nie dała żadnych szans Kamili Kasprów z LKS Dąb Brzeźnica, zwyciężając 10:3. Tym samym Wiktoria Kamela zrewanżowała się rywalce za przegraną w finale Pucharu Polski kadetek.

Drugi medal dla Cementu Gryf w finałach OOM, w kategorii wagowej do 53 kg, wywalczyła Monika Dadas, która w Łodzi stoczyła aż sześć walk, by stanąć na podium. Pierwszą wygrała, lecz w drugiej musiała uznać wyższość zawodniczki z MLUKS Karlino, Marii Szkudlarek. Ponieważ rywalka po kolejnych wygranych pojedynkach awansowała do półfinału, Dadas mogła walczyć w repasażach, które dawały szanse rywalizacji o brązowy medal. Zawodniczka z Chełma zwyciężyła trzy kolejne walki, a w czwartej decydującej o podium pokonała Agnieszkę Iwan z Agrosu Zamość. W tej samej kategorii wagowej piąte miejsce, po przegranym pojedynku o brąz, zajęła inna zapaśniczka Cementu Gryf Chełm, Nikola Skórska.

Świetnie spisała się też inna zawodniczka z Chełma, Alicja Nowosad z UKS Olimpijczyk, która podobnie jak Kamela, sięgnęła po złoto, tyle że w kategorii wagowej do 65 kg. Nowosad wszystkie zawodniczki pokonała przez przewagę techniczną, lub kładąc je na łopatki. Ograła kolejno: Patrycję Pawłow z UKS Koło, Monikę Laskę z Czarnych Połaniec, Maję Rozentalską z GSZS Rybno, a w finale nie dała żadnych szans Marcie Sós z UKS Zapasy Plewiska. 17-letnia zawodniczka Olimpijczyka w ostatnim czasie prezentuje bardzo wysoką formę. Wygrała dwie edycje Pucharu Polski. Zdobywając w Łodzi złoto poprawiła swój wynik w finałach OOM sprzed roku z Chełma, gdzie wywalczyła brązowy medal. Niewiele brakowało jej do brązowego medalu mistrzostw Europy kadetek, które odbyły się trzy tygodnie temu. Nic dziwnego, że jej faworytką do reprezentowania kraju na mistrzostwach świata, które w tym roku odbędą się na Węgrzech.

Z innych chełmskich zawodniczek w wadze do 49 kg 11-12 miejsce zajęła Julia Jaworska z UKS Olimpijczyk Chełm, w kat. wag. do 57 kg na pozycjach 18-20 uplasowała się Marta Gajowniczek, zaś w wadze do 65 kg na miejscach 9-10 turniej ukończyła Weronika Podolak (obie Cement Gryf). W klasyfikacji drużynowej Cement Gryf Chełm zajął trzecie miejsce – 24 pkt., a Olimpijczyk Chełm – siedemnaste z dorobkiem 11 pkt. Zwyciężył AKS Piotrków Trybunalski 38 pkt., przed Slavią Ruda Śląska – 37 pkt. W klasyfikacji województw zwyciężyło Lubelskie – 88 pkt., przed Śląskim – 64 pkt. i Łódzkim – 60 pkt. (d)