Dwie wygrane juniorów młodszych

STAL KRAŚNIK – ChKS CHEŁMIANKA 2:5 (1:1)

Bramki dla Chełmianki: Dejneka w 23 min., Dzierba w 62 min., Dąbrowski w 67 i 79 min., Adamski w 84 min.

ChKS: Wojtiuk (80 Kuryś) – Wawer (40 Nickel), Jabłoński, Petruk, Krzyżanowski, Jeż (69 Mazurek), Kołaczkowski (72 Roczon), Dejneka, Dzierba, Adamski, Dąbrowski.

To było ósme z rzędu zwycięstwo juniorów młodszych Chełmianki. – Mamy swój cel, nie tylko awans do I ligi wojewódzkiej juniorów na nowy sezon, ale też chcemy wygrać wszystkie mecze do końca – mówi Radosław Leonowicz, trener juniorów młodszych chełmskiego klubu. – Aby taki cel osiągnąć, musimy jeszcze więcej pracować nad mentalnością. W pierwszym kwadransie spotkania ze Stalą w nasze poczynania wkradła się zbyt duża pewność siebie, nieco mniejsze koncentracja i zaangażowanie. W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej, byliśmy bardziej zaangażowani w grę, zdominowaliśmy przeciwnika. Graliśmy na jeden, dwa kontakty, przez co łatwiej stwarzaliśmy sobie sytuacje strzeleckie. Cieszy skuteczność po przerwie, choć wynik mógł być wyższy – dodaje R. Leonowicz.

ChKS CHEŁMIANKA – MOSiR LUBARTÓW 3:2 (2:1)

Bramki dla Chełmianki: Dąbrowski w 16 min., Kołaczkowski w 18 min. i Dzierba w 51 min.

ChKS: Wojtiuk – Poźniak (56 Wawer), Jabłoński, Kuźmiński, Kulasza (77 Nickel), Mazurek, Kołaczowski, Dejneka (70 Roczon), Jeż (46 Adamski), Dzierba, Dąbrowski.

Nie jest łatwo zmotywować się na mecz z teoretycznie słabszym zespołem. Juniorzy młodsi Chełmianki nie rozegrali wielkiego meczu, ale najważniejsze, że do swojego dorobku dopisali kolejne trzy punkty. – Widać było, że zaangażowanie, koncentracja mogły być na dużo wyższym poziomie. Za dużo nonszalancji, za wiele nadmiernej pewności siebie, jednym słowem wiedzieliśmy, że to będzie dla nas niełatwy mecz. Bardzo chcieliśmy w pierwszej połowie strzelić kilka goli i po przerwie grać spokojniej. Po trzeciej bramce rozluźniliśmy się, nawet za bardzo i w samej końcówce straciliśmy drugiego gola. W doliczonym czasie drżeliśmy o wynik, bo przeciwnik miał stały fragment gry, a piłka przez dłuższy czas była w naszym polu karnym. Na szczęście dotrwaliśmy do ostatniego gwizdka sędziego. Przed nami mecz z Gaudium w Zamościu, który musimy wygrać – powiedział po meczu trener Radosław Leonowicz.

Wyniki meczów 11. kolejki: Łada Biłgoraj – Gaudium Zamość 8:2, Wisła Puławy – Motor II Lublin 2:5, UKS Widok Lublin – Stal Kraśnik przełożony na 29 bm. (r)

1. CHEŁMIANKA 11 27 39-15
2. Łada 11 22 36-14
3. Motor II 11 22 40-16
4. Wisła 11 20 33-20
5. Widok 10 18 30-26
6. Stal K. 10 10 14-30
7. MOSiR 11 7 23-35
8. Gaudium 11 0 7-66