Dwieście osób bez wody pitnej

W piątek gmina Gorzków poinformowała, że woda z ujęcia w Olesinie nadaje się jedynie do spłukiwania toalety. Pić jej nie można! Problem dotyczy ok. 200 osób.

W piątek gmina Gorzków otrzymała od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krasnymstawie decyzję stwierdzającą brak przydatności wody do spożycia i do celów socjalno-bytowych z ujęcia wody w Olesinie. Korzystają z niej mieszkańcy Olesina i Bobrowego, łącznie 89 gospodarstw, ok. 200 osób.

– Według Inspektora Sanitarnego woda nadaje się wyłącznie do spłukiwania toalet – czytamy w komunikacie wydanym przez gminę. Jednocześnie władze Gorzkowa zapewniają, że zostały podjęte wszelkie możliwe działania naprawcze, mające na celu przywrócenie jakości wody sprzed awarii. – Gdy tylko parametry wody zostaną przywrócone, co musi być potwierdzone badaniami sanepidu, niezwłocznie poinformujemy Państwa o tym fakcie.

Gmina zorganizowała dostarczanie wody do picia dla mieszkańców. Woda jest też dostępna w punktach: Bobrowe (świetlica wiejska) oraz Olesin (budynek po byłym sklepie). (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here