Dwóch młodzieżowców w Chełmiance

Bartosz Zbiciak

Kolejni zawodnicy dołączyli do Chełmskiego Klubu Sportowego Chełmianka. Chodzi o młodzieżowców. W ostatnich dniach trzecioligowiec pozyskał Michała Gustawa z POM Iskra Piotrowice, a lada dzień ma osiągnąć porozumienie z Motorem Lublin w sprawie wypożyczenia Bartosza Zbiciaka.


Bartosz Zbiciak swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w Piłkarskich Nadziejach Motoru Lublin. Później występował w zespołach juniorskich Motoru, a przed rokiem, jako młodzieżowiec trafił do beniaminka III ligi, Lewartu Lubartów. Wystąpił w 35 meczach, przebywając na boisku ponad 3 100 minut. Jest środkowym obrońcą. W okresie przygotowawczym trenował z pierwszą drużyną Motoru, ale trener Marek Saganowski uznał, że dla tego młodego zawodnika najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli zostanie wypożyczony do klubu z III ligi i tam będzie „łapał” minuty na boisku.

Zbiciak zagrał w sobotnim sparingu z Tomasovią Tomaszów Lubelski i spisał się dobrze. Trener Chełmianki, Tomasz Złomańczuk zdecydował, że ten zawodnik może pomóc drużynie w nadchodzącym sezonie. 20-latek zostanie wypożyczony z Motoru do chełmskiego klubu na okres jednego sezonu, z opcją powrotu do macierzystego klubu po zakończonej rundzie jesiennej.

Drugim zawodnikiem, który dołączył do Chełmianki w minionym tygodniu, jest 19-letni Michał Gustaw, wychowanek POM Iskra Piotrowice, grającym na pozycji skrzydłowego. Gustaw dobrze prezentował się w czwartoligowej rywalizacji w ubiegłym sezonie i ostatnie dwa tygodnie spędził na testach w Chełmiance. W meczach sparingowych zaliczył dwie asysty, jedną w spotkaniu przeciwko Avii Świdnik, jedną w ubiegłą sobotę z Tomasovią. Zawodnik został wypożyczony do Chełmianki na najbliższy sezon. Chełmski klub zastrzegł sobie możliwość skrócenia wypożyczenia po pierwszej rundzie.

Trener Złomańczuk testował również innego młodzieżowca, środkowego obrońcę 17-letniego Kamila Dudę z Górnika Łęczna, który został włączony do szerokiej kadry pierwszego zespołu, beniaminka PKO Ekstraklasy. I choć spisał się dobrze, szkoleniowiec chełmskiego zespołu uznał, że zawodnik wróci jednak do Łęcznej i rundę jesienną rozegra w zespole rezerw, gdzie będzie miał więcej możliwości grania. Chełmianka zamierza raz jeszcze sprawdzić młodego stopera w zimowym okresie przygotowawczym. (d)

Michał Gustaw