Dwoje kandydatów

Joanna Jabłońska zarejestrowała swój komitet wyborczy. Jest już oficjalną kandydatką na wójta gminy Leśniowice. W wyborach powalczy z Wiesławem Radzięciakiem, swoim byłym przełożonym.

Jeszcze niedawno w gminie Leśniowice wymieniano nazwiska kilku chętnych na stanowisko wójta. Ale wygląda na to, że kandydatów będzie tylko dwoje. Swój komitet wyborczy zarejestrowała Joanna Jabłońska. Od 2015 roku Jabłońska jest sekretarzem gminy Kamień. Wcześniej przez lata pracowała w leśniowskim urzędzie. Była sekretarzem gminy Leśniowice, ale jej współpraca z wójtem Wiesławem Radzięciakiem nie układała się dobrze.

Gdy Radzięciak ją zdegradował, postanowiła odejść z leśniowskiego urzędu. Od tamtej pory mówiło się, że Jabłońska chce zastąpić Radzięciaka i wystartuje w wyborach na wójta. I tak się stało. Pełnomocnikiem wyborczym i finansowym komitetu Jabłońska ustanowiła swojego najstarszego syna. Była sekretarz gminy Leśniowice zna problemy mieszkańców i ma duże doświadczenie w pracy w samorządzie. Wielu mieszkańców gminy Leśniowice mówi, że już najwyższa pora na zmiany, więc wójt Radzięciak nie będzie miał prostego zadania w nadchodzących wyborach. Przypominają także, iż każdorazowo w wyborach nie ma łatwej przeprawy i zwycięża dopiero w drugiej turze – działo się tak cztery razy. (mo)