Dworzec cały w malowankach

Laureaci i organizatorzy konkursu „Bezpieczna droga do domu”

Elektryczna hulajnoga, deskorolki, piłki i sprzęt sportowy były nagrodami w konkursie plastycznym organizowanym przez spółkę Lubelskie Dworce pt. „Bezpieczna droga do domu”. Finał konkursu odbył się 29 października w budynku dworca przy al. Tysiąclecia.


– Cieszymy się, że tak wielu uczniów zna zasady bezpiecznego poruszania się po drodze – podkreślał Marek Neckier, prezes Lubelskich Dworców. Na konkurs wpłynęło ponad siedemdziesiąt prac. Skierowany on był do uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego.

– Bardzo lubię malować kredkami. Namalowałam dziewczynkę idąca do szkoły – mówi Martynka Paluch z SP w Niedrzwicy Dużej, zdobywczyni I miejsca. Jej klasa wygrała bon na zakup sprzętu sportowego, bo przygotowała najwięcej prac plastycznych. – To zdolne dzieci, bardzo chętnie malują, więc postanowiliśmy wziąć udział w konkursie – tłumaczy Iwona Pastuszak, nauczycielka klasy I c z Niedrzwicy Dużej. (EM.K.)

Laureaci:

I miejsce Martyna Paluch, Szkoła Podstawowa w Niedrzwicy Dużej, klasa Ic; II miejsce: Nina Flis, SP nr 48 w Lublinie, klasa II b; III miejsce ex aequo: Iwona Bielecka, Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie (Bełżyce), klasa III b i Milena Kulawczuk, Zespół Szkół w Sawinie, klasa IV a. Przyznano również nagrodę dla klasy, z której przyszła największa liczba prac uczniów została zakwalifikowana na wystawę. Bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 1000 zł. otrzymała klasa I c ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.