Dworzec wciąż czeka na otwarcie

Otwarcie dworca przeciąga się już kilka miesięcy

Pasażerowie korzystający ze stacji Świdnik-Miasto zastanawiają się, kiedy w końcu otwarty zostanie budynek nowego dworca. – Od kilku dobrych miesięcy wygląda na skończony, ale widać kolej nie spieszy się z jego otwarciem – mówią. Według wcześniejszych zapowiedzi, dworzec miał być gotowy w drugim kwartale tego roku, ale najprawdopodobniej zostanie otwarty dopiero w trzecim.

Prace związane z budową nowego dworca kolejowego na stacji Świdnik-Miasto ruszyły jesienią 2020 r. – zburzono stary budynek, a w jego miejscu stanął nowy, modułowy z przeszkoloną fasadą. Mieszkańcy Świdnika i pobliskich miejscowości, którzy na co dzień korzystają z dworca, zastanawiają się, kiedy obiekt w końcu zostanie oddany do użytku. – Od kilku miesięcy wygląda na ukończony, ale wciąż pozostaje zamknięty dla pasażerów. Ciekawe dlaczego? Była mowa o tym, że zostanie otwarty w drugim kwartale roku, ten powoli się zbliża do końca, a dworzec wciąż zamknięty – mówi jeden z naszych Czytelników.

Kiedy inwestycja się rozpoczęła, PKP S.A. informowały, że budynek zostanie otwarty w drugiej połowie 2021 r. Z tych planów jednak nic nie wyszło, a później zapowiedziano, że otwarcie nastąpi w drugim kwartale tego roku. Zapytaliśmy w PKP czy ten termin nadal jest aktualny. Jak przekazał Bartłomiej Sarna z Wydziału Współpracy z Mediami Biura Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji PKP S.A., roboty budowlane związane z budową nowego dworca Świdnik-Miasto są zakończone i trwają procedury uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. – Po zakończeniu tej procedury przystąpimy do odbiorów inwestycji z wykonawcą robót. Jeśli zakończą się one pozytywnie, to otwarcie dworca nastąpi do końca III kwartału bieżącego roku – informuje B. Sarna. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here