Dwudniowe walne w ChSM

Trzynaście uchwał, w tym absolutorium dla zarządu. 6 i 7 czerwca w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbędzie się walne zgromadzenie członków ChSM. Będzie to zebranie sprawozdawcze.

W tym roku walne zostało podzielone na dwie części, a nie jak w latach ubiegłych – na cztery. W pierwszej, 6 czerwca we wtorek, spotkają się mieszkańcy osiedla Kolejowa i Słowackiego. To zebranie odbędzie się w sali gimnastycznej ZSO nr 1 przy ul. Wołyńskiej. Dzień później w ZSO nr 8 przy ul. Połanieckiej zbiorą się mieszkańcy pozostałych osiedli ChSM, czyli: XXX-lecia, Kościuszki, Słoneczne i Sikorskiego. Początek obu zebrań o 16.30.
Członkowie ChSM, jak na każdym walnym, wysłuchają sprawozdania finansowego za miniony rok i zdecydują o udzieleniu, lub też nie, absolutorium dla zarządu spółdzielni. Podejmą w sumie trzynaście uchwał. Dwie dotyczą dróg na osiedlu Słoneczne. Już w minionym roku na walnym ChSM głośno mówiono o potrzebie przedłużenia drogi osiedlowej wraz z chodnikiem, łączącej ulicę Szymanowskiego, od bloku nr 15, z drogą dojazdową do Parafii Świętej Rodziny, do której wjazd jest od ul. Ogrodowej. Koszt inwestycji został oszacowany na około 450 000 zł. O tym, czy zostanie ona zrealizowana, musi zdecydować walne, bo grunt, na którym ma powstać droga, znajduje się w użytkowaniu wieczystym ChSM, stanowi mienie spółdzielni, a to oznacza, że należy do jej wszystkich członków.
Druga uchwała dotyczy poszerzenia i udrożnienia drogi wewnętrznej osiedlowej pomiędzy budynkiem przedszkola nr 15, a blokiem mieszkalnym przy ul. Wieniawskiego 5, dostosowania jej do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, o co wnioskowała dyrektor placówki. Przeciwko temu z kolei protestują mieszkańcy dwóch pobliskich bloków. O tym, czy dojazd do przedszkola zostanie poszerzony, zadecydują wszyscy członkowie ChSM. (ptr)