Dwukierunkowa Legionowa?

Ulica Legionowa pozostanie jednokierunkową. Przynajmniej na razie

Wprowadzenie dwukierunkowego ruchu na ulicy Legionowej proponuje jeden z naszych czytelników. Jego zdaniem takie rozwiązanie byłoby korzystne m.in. dla kierowców, którzy chcą dotrzeć na Legionową z ul. Spadochroniarzy. Miejscy urzędnicy nie zamierzają jednak wprowadzać zmian.


Legionowa to niewielka ulica łącząca ul. Popiełuszki z Al. Racławickimi. Obowiązuje tam ruch jednokierunkowy. Kierowcy mogą jedynie przejechać z Popiełuszki „pod górę” w kierunku Al. Racławickich. Jadąc w tym kierunku – prawą stronę jezdni zajmują zaparkowane równolegle samochody.

Pan Henryk, czytelnik „Nowego Tygodnia”, proponuje wprowadzenie na Legionowej ruchu dwukierunkowego. Takie rozwiązanie byłoby korzystne przede wszystkim dla kierowców, którzy chcą dotrzeć z ul. Spadochroniarzy na Legionową. Obecnie muszą oni skręcić w lewo, z ul. Spadochroniarzy w Al. Racławickie, zjechać na ul. Puławską, skręcić np. w Popiełuszki i dopiero skręcić w Legionową. Pan Henryk proponuje też budowę zatok parkingowych, które „pochłonęłyby” część obecnego chodnika.

Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza przyznaje jednak, że na Legionowej nie jest planowana zmiana organizacji ruchu. Tłumaczy m.in., że wprowadzenie ruchu dwukierunkowego „skutkowałoby utratą lokalnego charakteru ulicy, nasileniem hałasu i natężenia ruchu drogowego”. – Obsługa Al. Racławickich odbywa się również ulicami równoległymi, to jest ul. Głowackiego i Puławską – dodaje G. Jędrek. Pana Henryka nie przekonują argumenty podnoszone przez przedstawicieli ratusza. – Proponowane przeze mnie rozwiązanie byłoby najkorzystniejsze – uważa. GR

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here