Dyrektor Chudoba wyróżniona

Jedną z dwudziestu pań z całej Polski, zaproszonych na spotkanie z okazji Dnia Kobiet w MON, była dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie. Edyta Chudoba została wyróżniona, jako jedyna z całego województwa lubelskiego.

(8 marca) W spotkaniu w Ośrodku Reprezentacyjnym MON w Helenowie wzięły udział m.in. uczestniczki wojskowych misji zagranicznych, kobiety służące w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz matki żołnierzy WOT, a także nauczycielki ze szkół prowadzących klasy mundurowe, z których najwięcej uczniów wstąpiło do WOT.

– Wszyscy doskonale wiemy, że postawy, miłość do ojczyny, to wszystko jest kształtowane w domu rodzinnym, ale później wzmacniane są te postawy w szkole. I dzięki wychowaniu, które jest bardzo trudnym zadaniem, młodzi ludzie przystępują do wojska, wybierają swoją karierę zawodową w Wojsku Polskim, przystępują do Wojsk Obrony Terytorialnej, a więc rezygnują z części własnego wolnego czasu, żeby służyć innym, żeby służyć Polsce. Niewątpliwie jest to postawa godna pochwały i największego uznania – powiedział podczas uroczystości Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Błaszczak zwrócił uwagę na istotną rolę kobiet w kształtowaniu młodzieży oraz w rozwoju potencjału kadr Wojska Polskiego: – Nauczyciel to zawód szczególny. Panie, które są nauczycielami, mają poczucie misji, wychowują młodych ludzi, kształtują postawy młodych ludzi. Bardzo serdecznie dziękuję za takie podejście, za to, że w klasach mundurowych wychowywani są młodzi ludzie w poczuciu służby dla innych – podkreślił minister.

Zebrane panie, w tym zaproszona jako jedyna w woj. lubelskim dyrektor chełmskich „Ekonomów” Edyta Chudoba, odebrały z rąk ministra kwiaty i wyróżnienia. (pc, fot. MON)