Dyrektor wybrany, ale jeszcze utajniony

W czwartek udało się wreszcie przeprowadzić i rozstrzygnąć konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Komisja konkursowa przesłuchała pięciu kandydatów. Według naszych informacji najwyżej oceniony został Piotr Matej, który obecnie pełni obowiązki dyrektora tego szpitala.


Nazwisko nowego szefa szpitala z al. Kraśnickiej w czwartek nie zostało jednak oficjalnie ujawnione.

– Poznamy je za dwa tygodnie. Do tego czasu mogą toczyć się postępowania odwoławcze – wyjaśnia powody takiej decyzji Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego.

Przypomnijmy! Komisja konkursowa zebrała się już tydzień wcześniej, ale jej pracę uniemożliwiła posłanka Marta Wcisło, która twierdziła, że konkurs jest ustawiony i domagała się dokumentów i spotkania z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim. Tym razem parlamentarzystka nie mogła storpedować obrad komisji, bo w czwartek przebywała w Warszawie, na posiedzeniu Sejmu RP.

Wcisło była przekonana, że konkurs tak naprawdę był już rozstrzygnięty w momencie ogłoszenia, a nowym szefem szpitala zostanie Piotr Matej, obecnie pełniący te obowiązki, a wcześniej kierujący Departamentem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. W przeszłości Matej był burmistrzem Szczebrzeszyna, a następnie przez kilka lat kierował szpitalem w Krasnymstawie. LB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here