Dywanik pokryje Krępiecką. Częściowo

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Świdnika i Mełgwi będą mogli korzystać z wyremontowanego odcinka ulicy Krępieckiej. Powiat właśnie rozstrzygnął przetarg na te prace.


Nawierzchnia Krępieckiej od ronda przy Kauflandzie aż do skrętu w Krępcu pozostawia wiele do życzenia. Nasi czytelnicy nieraz sygnalizowali, że droga jest wyboista i nierówna. Jej stan znacznie pogorszyła ostatnia zima, dlatego wczesną wiosną władze powiatu podjęły decyzję o jej remoncie. Kilka miesięcy temu powiat zlecił opracowanie dokumentacji technicznej, a w lipcu ogłosił przetarg i zabezpieczył w budżecie 745 tys. zł na to zadanie, z czego 100 tys. zł dołożyła gmina Mełgiew. Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę – za 524 tys. zł brutto zaproponowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Zamościa.
– Można powiedzieć, że przetarg na Krępiecką został rozstrzygnięty. Prognozujemy, że prace powinny ruszyć na początku września, a zgodnie z umową firma ma czas na wykonanie zadania do 30 listopada – mówi Jakub Osina, członek zarządu powiatu świdnickiego.
Prace obejmą część Krępieckiej na terenie gm. Mełgiew. Odcinek na terenie miasta ma zostać włączona do dużego zadania inwestycyjnego, obejmującego przebudowę ulic Racławickiej, Armii Krajowej i Maczka. (w)