Dźgnęła partnera nożem

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 35-latka ze Świdnika, która w trakcie domowej awantury ugodziła partnera nożem. Poszkodowany 50-latek trafił do szpitala.
Do zdarzenia doszło w sobotę, 4 czerwca, w jednym z mieszkań przy al. Lotników Polskich w Świdniku.


– Zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godz. 16. Poszkodowany mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy i poinformował, że został dźgnięty nożem. Na miejscu policjanci zatrzymali jego 35-letnią konkubinę. W chwili zatrzymania była nietrzeźwa. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – przekazała st. asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Między parą tego dnia miało dojść do kłótni. Co sprawiło, że 35-latka chwyciła za nóż i zdecydowała się na tak drastyczny czyn, wyjaśni prokuratorskie śledztwo. Ranny partner kobiety trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Wiadomo, że podczas zdarzenia w mieszkaniu znajdowała się 7-letnia córka pary. – Z informacji przekazywanych przez podejrzaną i poszkodowanego wynika, że dziecko nie było bezpośrednim świadkiem zdarzenia, a znajdowało się w sąsiednim pokoju. Dziewczynka trafiła pod opiekę babci – usłyszeliśmy w prokuraturze.

Sprawczyni w ubiegłym tygodniu usłyszała zarzut z art. 156 Kodeksu Karnego, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Grozi jej kara pozbawienia wolności powyżej 3 lat, a jeśli sąd orzeknie, że działała nieumyślnie, do 3 lat.

Do sprawy wrócimy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here