Działają mimo pandemii

Pomimo pandemii i związanych z tym ograniczeń młodzieżowa rada miasta Krasnystaw starała się pracować na bieżąco i realizować założone cele.

– W roku sprawozdawczym odbyliśmy trzy posiedzenia w trybie stacjonarnym, w sali sejmikowej urzędu miasta Krasnystaw, 13 lutego, 20 lutego oraz 31 sierpnia oraz kilka spotkań online w zespołach roboczych – informuje Marcin Wilkołazki, wiceprzewodniczący rady miasta Krasnystaw i opiekun młodzieżowej rady. Podczas spotkań młodzi radni zajmowali się głównie bieżącymi sprawami dotyczącymi dzieci i młodzieży, a przy tym zgłaszali swoje wnioski i postulaty.

Młodzieżowi radni uczestniczyli ponadto w konsultacjach w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Miasta Krasnystaw na lata 2021-2027, a także angażowali się w różne inicjatywy społeczne i akcje charytatywne. Brali także udział w miejskich i powiatowych uroczystościach oraz wydarzeniach. W 2020, po niemal czterech latach starań, oddana została do użytku największa inwestycja młodzieżowej rady, miejsce do wypoczynku i integracji przy boiskach na ul. Sikorskiego.

Jest ono w pełni wyposażone, można tam urządzić szkolnego lub rodzinnego grilla, spotkać się ze znajomymi przy ognisku. – W związku z realizacją tego zadania, 25 września 2020 r. jako młodzieżowa rada zorganizowaliśmy rajd rowerowy po malowniczych okolicach Krasnegostawu, który zakończył się oficjalnym testem nowo otwartej inwestycji – dodaje Wilkołazki.

W roku sprawozdawczym przedstawiciele młodzieżowej rady zaangażowani byli w realizację drugiej edycji konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich realizowanego przez Stowarzyszenie „Krasnostawianie”, w ramach budżetu obywatelskiego. Ponadto współuczestniczyli w przygotowaniu zadania z zakresu kultury, pn. Krasnystaw Young Vocal Challange, które będzie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

Skład V kadencji młodzieżowej rady, zmienił się w wrześniu 2020 r. i na koniec tego roku sprawozdawczego wyglądał następująco: Igor Bukowski, Mateusz Czwórnóg, Bartek Dąbrowski, Natalia Dziedzic, Michał Dziedzic, Mateusz Jaworski, Aleksandra Krzyżak, Amelia Łepik, Patryk Piłat, Weronika Potębska, Łucja Prokop, Radosław Poszytek, Igor Szyszkowski, Ola Tarasewicz, Olesya Vasylyk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here