Działka za 600 tysięcy

Jest decyzja prezydent Agaty Fisz o przeznaczeniu do sprzedaży atrakcyjnej działki wraz z budynkiem, w którym przez ostatnie lata mieściło się Przedszkole Miejskie nr 9. Nieruchomość, na której mogą powstać jednorodzinne domy, została wyceniona na 600 tys. zł.

 

Choć przetarg dopiero zostanie ogłoszony, zainteresowanie blisko półhektarową działką przy ul. Broniewskiego już jest spore. Jak podkreślał dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii i Mienia Komunalnego Ryszard Poniatowski, nie ma tygodnia, by ktoś nie pytał o szczegóły związane z działką. W kwietniu br. chełmscy radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Rejowiecka i Malowane, i działka po byłym Przedszkolu Miejskim nr 9 została przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne.
Pod koniec września prezydent Agata Fisz zdecydowała o przeznaczeniu nieruchomości na sprzedaż. Blisko 50-arowa działka ze znajdującym się w bardzo złym stanie budynkiem o pow. 841 mkw., wybudowanym 40 lat temu, i pomieszczeniem gospodarczym o pow. 46 mkw., została wyceniona na 600 000 zł. Należy spodziewać się, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż całego terenu. Nieruchomość wydaje się atrakcyjna zwłaszcza dla deweloperów. (ptr)