Działka atrakcyjna, a chętnych nie było

Miasto Świdnik wystawiło na sprzedaż ok. 1,8-hektarową działkę przy skrzyżowaniu ulicy Drewnianej z al. Jana Pawła II. I choć to bardzo atrakcyjnie położona nieruchomość, chętnych do jej zakupu nie było.


Wystawiona na sprzedaż nieruchomość, położona w sąsiedztwie Centrum Medycznego MedClinic i apteki składa się z 7 działek o łącznej powierzchni 1,77 ha. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 5,3 mln zł, a w ubiegłą środę, 28 września, w Urzędzie Miasta Świdnik miał odbyć się ustny przetarg na jej sprzedaż. Nie odbył się, bo zainteresowanych nie było.

– Nie wpłynęła żadna oferta – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. – Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja na rynku jest ciężka, a wartość działki duża. Jednak ta lokalizacja jest naprawdę dobra i nie możemy „oddać” tej nieruchomości za bezcen. Niebawem zapewne powtórzymy przetarg.

Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego działka u zbiegu Drewnianej i al. Jana Pawła II to tereny przeznaczone pod usługi.

Władze miasta nie ukrywają, że chętnie widziałyby w tym miejscu stację benzynową, którą MPZG również dopuszcza.

– Wyliczenia pokazują, że w Świdniku powinny być minimum cztery stacje, a są dwie, więc to zdecydowanie za mało – mówi wiceburmistrz. (w)