Działka po CPN sprzedana

Gmina Sawin sprzedała teren po dawnym CPN za 235 tys. zł. Chociaż wcześniejsze przetargi nie dochodziły do skutku, to już wcześniej na nieruchomościach udało się zarobić. Nabywca zapowiada budowę tam supermarketu znanej sieci.

W poniedziałek (16 kwietnia) odbył się przetarg na sprzedaż działek po dawnej Centrali Paliw Naftowych w Sawinie. Samorząd wystawił nieruchomość o powierzchni ponad pół hektara za 230 tys. zł. Do licytacji stanęły dwie firmy. Postąpienia też były dwa. Ostatecznie działki, za cenę 235 tys. zł, kupił przedsiębiorca, który kilka miesięcy wcześniej interesował się nią i zapowiadał budowę tam budynku usługowego dla jednej ze znanych sieci supermarketów.

Cena o 55 tys. zł przekroczyła wycenę rzeczoznawcy. Ale już wcześniej na tej nieruchomości gmina Sawin zarobiła 20 tys. zł. W 2014 roku firma, która wylicytowała działki w przetargu, nie stanęła do podpisania umowy, przez co straciła wadium.
Wtedy też mówiło się, że w miejscu byłej stacji powstanie Biedronka. Sklep, której znanej sieci stanie w Sawinie? Mówi się o Biedronce, Lidlu albo Stokrotce. I coś nam się zdaje, że to może być ten ostatni… (reb)