Działki są, chętnych brak

Nie ma chętnych na budowlane działki na osiedlu Malowane w Chełmie. Wydawałoby się, że jedne z ostatnich wolnych miejskich nieruchomości pod budowę domów jednorodzinnych rozejdą się jak świeże bułeczki, a tymczasem zainteresowanie jest bliskie zeru, choć ceny wywoławcze nie są zbyt wygórowane. Zawodzi brak informacji?

Dwadzieścia jeden działek budowlanych przy ul. Malowane oraz ul. Kochanowskiego czeka na nowych właścicieli. Dwa przetargi na sprzedaż nieruchomości zakończyły się fiaskiem.
Tereny na osiedlu Malowane to jedne z ostatnich miejskich gruntów przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne. Wydawało się, że działki spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych kupujących. Niestety, tak nie jest. Żadna z nieruchomości do tej pory nie została jeszcze sprzedana, choć ceny mogły skusić.
Kolejne przetargi zostały zaplanowane na listopad. Urzędnicy obniżyli ceny działek. Teren o powierzchni 661 m kw. przy Kochanowskiego, przeznaczony pod budownictwo jednorodzinne, można kupić już za 32 500 zł. Działki powyżej 10 arów są wycenione od 50 500 do 60 500 zł za nieruchomość o pow. ponad 12 ar. Przy ul. Malowane najtańsza działka o pow. 771 m kw. kosztuje 38 000 zł, zaś najdroższa, 11-arowa – 56 000 zł.
Brak zainteresowanie działkami może być spowodowanym faktem, że grunty nie są uzbrojone. Inna sprawa, że o przetargach urzędnicy informowali na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Chełm i na tablicy ogłoszeń. Być może większe korzyści przyniesie sprawdzona już forma promocji, czyli zamieszczenie informacji w lokalnej prasie.
W osiedlu Rejowiecka sprzedano natomiast pojedyncze działki. 70 700 zł zapłacił nowy właściciel blisko 8-arowej nieruchomości przy ul. Azaliowej, a za 60 600 zł została kupiona w piątym przetargu prawie 15-arowa działka w pobliżu ul. Malowane. W trybie bezprzetargowym, by poprawić warunki zagospodarowania przyległych nieruchomości, sprzedano
4 działki o łącznej powierzchni 1242 m kw. za kwotę 85 920 zł. (ps)