Działkowca droższa dwukrotnie

Budowa ulicy Działkowca będzie prawie dwukrotnie droższa niż zakładało miasto

Znacznie drożej niż zakładano wyniesie miasto budowa ulicy Działkowca. Okazało się, że najtańsza z ofert, które wpłynęły do przetargu o 2 mln złotych  przekracza  założony budżet. Mimo to miasto nie rezygnuje z inwestycji.

Na czwartkowej sesji radni wyrazili zgodę, aby dołożyć brakującą kwotę.

Położona we wschodniej części Świdnika ul. Działkowca to gruntówka. W przyszłym roku ma się to zmienić i po wielu latach oczekiwań jej mieszkańcy, którzy skarżyli się na nierówną nawierzchnię i kurz wzniecany przez auta, odetchną z ulgą. W sierpniu br., po przygotowaniu projektu i otrzymaniu pozwolenia na budowę, Urząd Miasta Świdnik ogłosił przetarg na budowę tej ulicy. Zgłosiło się do niego 5 firm: STRABAG z Pruszkowa (4,65 mln zł), Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Piotr Bąk z Lublina (4,54 mln zł), Konsorcjum Firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza (4,97 mln zł), WOD-BUD z Kraśnika (4,38 mln zł) oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa (4,31 mln zł).

Zaproponowane kwoty znacznie przekraczały założony przez Ratusz budżet. Wstępnie szacowano, że budowa ulicy Działkowca wraz z infrastrukturą będzie kosztować około 2,2 mln zł.

Na ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta, uchwalając zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej, radni zgodzili się na dołożenie kwoty ok. 2 mln zł brakującej do najtańszej z ofert. – Kwoty zaproponowane przez wykonawców były bardzo porównywalne. Rynek pokazał, jakie są obecnie ceny. Nie chcemy odpuszczać tej inwestycji. Mieszkańcy liczą, że budowa rozpocznie się jak najszybciej. W październiku planujemy podpisanie umowy z wykonawcą i zakładamy, że jeśli pogoda pozwoli, realny postęp prac mieszkańcy zobaczą jeszcze w tym roku – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Na budowę ulicy wykonawca będzie miał 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Projekt przewiduje budowę drogi o nawierzchni bitumicznej, chodnika z kostki brukowej po jednej stronie ulicy, zjazdów na posesje, odwodnienia, kanału technologicznego i przebudowę oświetlenia. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here