Dzieci będą gotować

Akademia Kreatywności po wakacjach wraca do warsztatów kulinarnych z dziećmi i młodzieżą. Już 25 września ruszą pierwsze zajęcia. Na początek kuchnia jesieni, a zatem będą: dynia, śliwka, pomidory, papryka i wszystko to, co o tej porze roku jest najlepsze!

W styczniu br. ruszyły pierwsze w Chełmie zajęcia kulinarne dla dzieci. Mali kucharze przyrządzali różne potrawy. Bawili się też w cukierników. Po wakacyjnej przerwie organizująca warsztaty Akademia Kreatywności zaprasza dzieci i młodzież na pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia kulinarne. – Będziemy gotować i przyrządzać dania z tych produktów, które najlepsze są właśnie jesienią.

Nie zabraknie papryki, pomidorów, dyni, śliwek. Wspólnie ugotujemy coś pysznego – mówi właścicielka Akademii, Eliza Stępień. – Całego menu jeszcze nie ujawniamy, to ma być niespodzianka, ale kto nie lubi knedli ze śliwkami, jesiennego leczo ze świeżymi warzywami, bądź marchewkowego ciasta? Jesteśmy też otwarci na inne fantastyczne przepisy, które razem zrobimy. Mali kucharze mogą je do nas wysyłać.

Akademia Kreatywności na zajęciach zapewnia cały sprzęt, fartuszki ochronne, ciepłe napoje i super zabawę. Koszt jednego spotkania to 50 zł. Zajęcia będą organizowane we wtorki od 16.30 w sali konferencyjnej pawilonu sportowego na stadionie miejskim. Chętni mogą zgłaszać się albo przez Facebooka, na profilu Akademia Kreatywności, lub telefonicznie pod nr 606 530 940. W terminie od 11 do 18 września kontakt na FB lub email: elistep@o2.pl

– Zapraszamy dzieci i młodzież, które lubią coś pysznego przygotować w kuchni, ale również tych, którzy chcą się czegoś nauczyć – podkreśla Eliza Stępień. (mas)