Dzieci eksperymentowały na torach

Zainspirowani filmikiem z internetu chcieli na własne oczy zobaczyć, co się stanie, kiedy pociąg wjedzie w przeszkodę – tak swoją nieodpowiedzialną zabawę tłumaczyło dwoje dziesięciolatków, którzy układali na kolejowych szynach kamienie. Teraz zajmie się nimi sąd ds. rodzinnych i nieletnich.


Zdarzenie miało miejsce w ubiegły wtorek (19 kwietnia) wczesnym popołudniem. Kręcącą się po torowisku w miejscowości Minkowice-Kolonia (gm. Mełgiew) dwójką dzieci zainteresowała się przechodząca w pobliżu kobieta. Kiedy podeszła bliżej okazało się, że nieletni układają na szynkach kamienie. Kobieta usunęła z torowiska przeszkody, a o sprawie powiadomiła policję.

– Patrol zastał na miejscu dwoje 10-latków – chłopca i dziewczynkę. Dzieci tłumaczyły się, że widziały w internecie filmiki o podkładanych pod koła pociągu kamieniach i chcieli sami zobaczyć, jaki efekt przyniesie przejechanie pociągu po takiej przeszkodzie – mówi st. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziców, ale to nie koniec sprawy, bo o zdarzeniu powiadomiony zostanie sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci apelują do rodziców, aby zwracali uwagę na to, co oglądają ich dzieci oraz jak spędzają wolny czas.

– Już samo przebywanie na torowisku jest zabronione i niebezpieczne, a taka „zabawa” może skończyć się tragicznie – przestrzegają  mundurowi. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here