Dzieci zrobią sushi i pizzę

Nie lada atrakcję dla dzieci pozostających w pierwszych tygodniach wakacji w Chełmie przygotowała Akademia Kreatywności. Zaprasza wszystkie dzieciaki uwielbiające gotować na warsztaty kulinarne. Będą same smakołyki, a więc pizza, pierożki, ciasto z owocami, prawdziwe hamburgery no i… sushi! Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek, 2 lipca.

Nie wszystkie dzieci w pierwszych dniach wakacji wyjeżdżają odpocząć poza miastem. Te, które zostaną w Chełmie, mogą bardzo fajnie spędzić wolny czas. Akademia Kreatywności organizuje zajęcia kulinarne dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. – Jeśli będą nieco młodsi lub ciut starsi chętni, też ich zapraszamy. Liczy się pasja do gotowania – podkreśla właścicielka Akademii, Eliza Stępień. – Chcemy pokazać, że w kuchni, przy okazji przygotowywania ulubionych dań można świetnie bawić się.

Warsztaty odbędą się codziennie w dniach od 2 do 6 lipca. Organizatorzy planują zajęciach w dwóch grupach, pierwsza rozpocznie je o godz. 9.00, druga – o 12.00. Przygotowane menu bardzo kusi. – Chcemy zrobić to, co dzieci bardzo lubią. Będą pizza, pierożki, ciasto ze świeżymi owocami, prawdziwe hamburgery, a także sushi! Mali kucharze sami przygotują te dania, według przygotowanych przez Akademię przepisów. Co ważne, będziemy pracować na świeżutkich, lokalnych produktach – podkreśla E. Stępień.

To nie pierwsze warsztaty kulinarne, organizowane przez Akademię Kreatywności. – Małych kucharzy szkolimy już od ferii zimowych, mamy stałą grupę dzieci, które uwielbiają gotować. Zapraszamy nowe dzieci, bo gotowanie może sprawić wiele przyjemności – dodaje właścicielka Akademii Kreatywności.

Koszt za pięć dni warsztatów to 250 zł od osoby. W tej cenie dzieci dostaną fartuszki ochronne na zajęcia, wszystkie składniki, przepisy, napoje. – Liczba miejsc jest co prawda ograniczona, jednak jeśli będzie duże zainteresowanie, postaramy się zorganizować kolejne zajęcia, by wszyscy chętni mogli pokochać gotowanie! Z nami naprawdę będzie smacznie i wesoło – dodaje E. Stępień.

Zapisy telefonicznie – nr 606 530 940. Więcej informacji również na Facebooku, na Fan Page Akademia Kreatywności. (s)