Dziecięca historia dworca

Klasa 3a ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie, z której najwięcej prac trafiło na wystawę otrzymała bon na zakup sprzętu sportowego

6 grudnia w hali dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „50 lat dworca w Lublinie. Wczoraj i dziś”, zorganizowanego przez spółkę Lubelskie Dworce. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody: bon na sprzęt sportowy o wartości tysiąca złotych, rower, deskorolki, piłki, gry edukacyjne oraz dyplomy


– Nasz konkurs ogłosiliśmy z okazji jubileuszu 50-lecia dworca autobusowego. Wpłynęło ponad 200 prac. Ich poziom był bardzo wysoki, dlatego przyznaliśmy jedno pierwsze miejsce, dwa drugie i trzy trzecie – wyjaśnia Magdalena Kaczanowska, rzecznik prasowy spółki Lubelskie Dworce. – Prace były bardzo różnorodne, przedstawiały zarówno dawny wygląd dworca, jak i dziecięce wizje, jak mógłby wyglądać w przyszłości. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem kreatywności dzieci – dodaje.
Klasa 3a ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie, której uczniowie byli autorami największej ilości prac, które trafiły na wystawę, otrzymała bon na zakup sprzętu sportowego. – Moi uczniowie są bardzo aktywni plastycznie, lubią eksperymentować barwą, różnorodnymi technikami, więc udział w tym konkursie to była dla nich duża przyjemność – mówi Elżbieta Prokop, nauczycielka klas III ze Szkoły Podstawowej nr 22.
Tysiąc złotych z wygranej szkoła przeznaczy na spełnienie cichego marzenia dzieci. – Już ustaliliśmy z dziećmi, że kupimy superpiłkę do gry w piłkę nożną. Dodatkowo dla każdego dziecka zakupimy plastikowe sanki i zestaw do hokeja na trawie – mówi nauczycielka. Uczniowie III a zgłosili do konkursu 20 prac. Nagrodzono 7, w tym zdobywczynię I miejsca Aleksandrę Bucoń, która dostała wysokiej klasy rower sportowy. – Najpierw pokolorowałam kartkę, potem pomalowałam ją świecą, a na końcu wydrapałam obrazek przy pomocy nożyczek. Pracowałam dwie godziny – wyjaśnia Ola. Dodatkową atrakcją dla dzieci był Mikołaj, który z okazji 6 grudnia obdzielał wszystkich słodkościami. Konkurs „50 lat dworca w Lublinie. Wczoraj i dziś” odbywał się pod patronatem honorowym Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa lubelskiego oraz Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina. Wystawę 40 najlepszych prac uczniów można oglądać do końca lutego 2018 roku w budynku Dworca Autobusowego w Lublinie. (EM.K.)

Nagrodzeni:

I miejsce (rower) : Aleksandra Bucoń, uczennica klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie.
II miejsce (deskorolki i piłki): Wojciech Walaszek, uczeń klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie oraz Krzysztof Wasil, uczeń klasy 7c ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie.
III miejsce (gry edukacyjne): Dominik Stańczak, uczeń klasy 1c z V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, Natalia Kondratiuk, uczennica klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie oraz Alicja Sadowska, uczennica klasy 1c z V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.