Dziecko z obrażeniami głowy trafiło do szpitala

Tragiczny początek tygodnia na drogach powiatu. W poniedziałkowym wypadku w Kamieniu Kolonii ucierpiała mała dziewczynka. Z urazem głowy 5-latka trafiła do szpitala.

(23 października) Poniedziałek rano, Kamień Kolonia. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zdarzenia doszło, gdy matka dziewczynki (35 l.) rozpoczęła manewr skrętu w lewo citroenem, w stronę posesji. W tym momencie w tył samochodu uderzyło audi, którym kierował 33-letni mieszkaniec gminy Dorohusk.
Pierwsi na miejsce dotarli strażacy, którzy udzielili poszkodowanym wsparcia psychicznego, a rannej w wypadku 5-letniej dziewczynce – pierwszej pomocy.
– Strażacy założyli dziewczynce opatrunek na głowę i przekazali załodze pogotowia ratunkowego. Działania polegały też na odłączeniu akumulatorów w pojazdach i neutralizacji płynów eksploatacyjnych – informuje mł. bryg. Wojciech Chudoba, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.
Dziewczynka została przetransportowana do szpitala. Jak informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, badanie stanu trzeźwości wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności wypadku. (pc)