Dzięki, druhowie!

(4 maja) W dniu św. Floriana, czyli patrona strażaków, Wojsławice podziękowały druhom za ich trud w codziennej pracy. Posypały się medale i odznaczenia dla najlepszych.

Z okazji Dnia Strażaka na boisku szkolnym strażacy-ochotnicy z OSP Wojsławice przygotowali dla najmłodszych nie lada atrakcje. Były pokazy specjalistycznego sprzętu ratowników w akcji i to, o czym marzy prawie każdy mały chłopiec – zajęcie miejsca w wozie bojowym i skorzystanie z radiostacji, czyli „chwilowa” zamiana w prawdziwego strażaka. Na zakończenie czekał konkurs z nagrodami, które ufundował KRUS w Chełmie.
Część oficjalną obchodów rozpoczęła msza święta w intencji strażaków, po której uczestnicy przenieśli się na plac przy ratuszu. Wójt gminy Wojsławice, Henryk Gołębiowski, powitał zebranych i podziękował strażakom za pełną trudów i niebezpieczeństw pracę oraz stałą gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy. Życzenia wszyscy strażacy-ochotnicy odebrali z rąk Kazimierza Smala, prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chełmie oraz Zbigniewa Raźniewskiego, komendanta miejskiego PSP w Chełmie, a wyróżniający się swoją postawą druhowie otrzymali medale i odznaczenia.
Odznakę Wzorowy Strażak, nadaną przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, otrzymali: Patryk Banachiewicz, Przemysław Mazur, Andrzej Sołdaczuk i Marek Banachiewicz z OSP Rozięcin; Karol Fijołek, Paweł Gromadzki, Damian Pazyna, Rafał Szerement i Mateusz Ambroziewicz z OSP Kukawka; Paweł Prus, Daniel Prus, Grzegorz Grzywaczewski i Krzysztof Szostakiewicz z OSP Nowy Majdan oraz Grzegorz Kowalczuk i Robert Kołodziejczuk z OSP Huta.
Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Marek Kulawczuk, Krzysztof Datczuk, Konrad Pazyna, Rafał Lackowski i Grzegorz Szaran z OSP Kukawka; Grzegorz Łoś i Tomasz Grzywaczewski z OSP Nowy Majdan; Robert Zosiuk, Mariusz Kozak, Zbigniew Paluch i Sławomir Mazurek z OSP Rozięcin.
Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali – Antoni Gawluk z OSP Rozięcin i Jacek Kumowski z OSP Nowy Majdan.
Złotym medal medalem za zasługi dla pożarnictwa uhonorowani zostali: Wiesław Adamczuk i Jan Ubczyński z OSP Rozięcin; Józef Majewski, Dariusz Popek i Jerzy Prus z OSP Nowy Majdan. (opr. pc)