Dzielili chleb z premierem

Niecodzienne wyróżnienie spotkało wójta gminy Sawin, Dariusza Ćwira i kierownik biura KRUS we Włodawie, Kamilę Grzywaczewską. Oboje wcielili się w rolę starostów dożynek ogólnopolskich, które odbyły się w Wąwolnicy, z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Dariusz Ćwir, wójt gminy Sawin, który w najbliższych wyborach samorządowych będzie ubiegał się o reelekcję, można powiedzieć, że drzwi do wszystkich najważniejszych gabinetów w kraju ma otwarte. W niedzielę 23 września, podczas ogólnopolskich dożynek w Wąwolnicy, jako starosta dzielił się chlebem z premierem Mateuszem Morawieckim. Ćwir jest jednym z nielicznych wójtów gmin w województwie lubelskim z legitymacją Prawa i Sprawiedliwości.

– To był dla mnie wielki honor – mówi Dariusz Ćwir. – Cieszę się, że to właśnie ja miałem okazję pełnić tak zaszczytną funkcję. W dożynkach wzięło udział prawie 5 tysięcy osób. Była też reprezentacja gminy Sawin.

Dariuszowi Ćwirowi podczas dożynek towarzyszyła starościna, Kamila Grzywaczewska, na co dzień kierownik biura KRUS we Włodawie, która ubiega się o stanowisko wójta gminy Urszulin. (s)