Dzielna kobieta zatrzymała pijanego kierowcę

Czujni obywatele uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 50-latek, mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie, uszkodził znak drogowy.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę po godzinie 19.00 w miejscowości Krupe (gmina Krasnystaw). – Jadący w stronę Chełma ludzie zauważyli samochód, który zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy – opowiada Piotr Wasilewski z krasnostawskiej policji. – Widząc to 33-letnia mieszkanka Krasnegostawu, która podróżowała ze swoim partnerem, zatrzymała się obok i podeszła do kierowcy.

Po otworzeniu drzwi osobowego forda zauważyła, że mężczyzna ma bełkotliwą mowę i jego zachowanie wskazuje, że jest nietrzeźwy. Bez wahania wyłączyła silnik samochodu i zabrała kluczyki. Inni świadkowie wezwali na miejsce patrol policji.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy forda, którym okazał się być 50-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu.

Nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji oraz jazdę bez wymaganych dokumentów. (k)