Dzielnica wie, czego chce

70 tysięcy złotych na modernizację kortu tenisowego przy ulicy Koncertowej to największa inwestycja, przewidziana przez radę dzielnicy Czechów Południowy w ramach rezerwy celowej na ten rok.
Podziału rezerwy celowej (129 tys. zł) dokonano na posiedzeniu rady dzielnicy, 1 lutego.
– Odnowiony i ogólnodostępny kort tenisowy z syntetyczną nawierzchnią posłuży zarówno dzieciom, jak i dorosłym przez wiele lat – mówi Maciej Kowalczyk, przewodniczący zarządu dzielnicy Czechów Południowy.
W przyjętej liście inwestycji znalazł się również montaż czterech słupów oświetleniowych na osiedlu Karłowicza (za 27 tys. zł), modernizacja placu zabaw przy ul. Górskiej (11 tys. zł), rekultywacja zieleni i utwardzenie terenu przy ul. Rogowskiego 7 płytami ażurowymi (10 tys. zł), montaż po dwa-trzy kosze na psie odchody na każdym osiedlu dzielnicy (9 tys. zł), organizacja dzielnicowego biegu (2 tys. zł). Małe inwestycje mają zwiększyć komfort mieszkańców. – Chcemy, by zdewastowane przez samochody tereny zielone przy Rogowskiego zostały wyłożone płytami ażurowymi. To poprawi sytuację parkingową w tej okolicy. Mieszkańcy wielokrotnie narzekali na brak koszy na psie odchody, dlatego zadecydowaliśmy o zamontowaniu ich na każdym osiedlu. Jeśli chodzi o plac zabaw, to doposażony będzie bardziej atrakcyjny dla dzieci – mówi Maciej Kowalczyk. BCH