Dzielnice świętują niepodległość

„Drogi Wolności” na Kalinowszczyźnie

Trwa lipcowy cykl koncertów „Drogi Wolności”, zorganizowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i trzydziestej ósmej rocznicy Lubelskiego Lipca. Przed tygodniem świętowali mieszkańcy Czechowa, a w ubiegły piątek – mieszkańcy Kalinowszczyzny.


Dzielnicowe spotkanie w wąwozie pomiędzy ul. Kleeberga a ul. Okrzei rozpoczął piknik dla całych rodzin, tym razem z niespodzianką – basenem, który najbardziej ucieszył dzieci. Nie zabrakło też innych atrakcji, m.in. pokazowego treningu Kangoo Jumps oraz zabaw w Strefie Wysokich Lotów, gdzie można było wygrać zniżkowe vouchery na bilety z Lublina do Burgas (Bułgaria).

O godz. 19.00 rozpoczął się koncert „Drogi Wolności”. Mieszkańcy usłyszeli utwory, m.in.: Perfectu, Lady Pank, Lombardu, Czesława Niemena w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów z udziałem Tomasza Momota, „Fat Matthew” i „Jahdeck” (Chonabibe). Zakończeniem wydarzenia był pokaz filmu „Volta”, w reż. J. Machulskiego. W lipcu odbędą się jeszcze koncerty w czterech dzielnicach: 13 lipca na Kośminku – teren zielony przy SP nr 32, ul. Sulisławicka, ul. Tetmajera, 14 lipca na Felinie – teren zielony przy SP 52, 15 lipca na Porębie – Park Jana Pawła II – scena w wąwozie i 20 lipca na terenie LSM – wąwóz przy SP nr 22. We wszystkich dzielnicach program jest taki sam.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Odbywają się one w ramach lubelskich obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”. To również przypomnienie o wydarzeniach Lubelskiego Lipca ’80. (EM.K.)