Dzielnicowy ujął nietrzeźwego kierowcę

33-latek z gminy Piaski na łuku jezdni wjechał w betonowy przepust, rozbijając przód swojego audi. Mimo to zamierzał jechać dalej. Daleko jednak nie ujechał, bo wszystko działo się na oczach dzielnicowego. Policjant zatrzymał kierującego. Okazało się, że 33-latek był nietrzeźwy. Wydmuchał 3 promile.


W minioną środę (16 marca), przed godziną 17 w Piaskach dzielnicowy z tamtejszego komisariatu zatrzymał do kontroli 33-letniego kierowcę audi.

Chwilę wcześniej funkcjonariusz był świadkiem, jak mężczyzna na łuku drogi zjeżdża z ulicy i uderza w betonowy przepust. Mimo, że przód auta został znacznie zniszczony, kierowca wrócił na jezdnię i zamierzał kontynuować swą podróż. Dzielnicowy mu to jednak uniemożliwił. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca audi, mieszkaniec gminy Piaski, był nietrzeźwy. Wynik badania wskazał 3 promile alkoholu w organizmie.

– Kierowca podróżował sam i w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Policjant zatrzymał 33-latkowi prawo jazdy, a pojazd został odholowany na policyjny parking. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności – poinformowała st. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik świdnickiej policji. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here