Dzielnicowy w smartfonie

Każdy mieszkaniec powiatu świdnickiego będzie znał i częściej widział w terenie swojego dzielnicowego. Znaczącym ułatwieniem w kontaktach z nim ma być aplikacja „Moja Komenda”.


O dzielnicowych zwykło się mówić, że są policjantami pierwszego kontaktu. Stanowią oni ważne ogniwo między policją i społeczeństwem. Zadania, które podejmuje, dzielnicowi są trudne: przemoc w rodzinie, konflikty sąsiedzkie, żebractwo, alkoholizm, prostytucja, bezrobocie, narkomania, włamania i kradzieże. Teraz kontakt z dzielnicowymi ma być jeszcze łatwiejszy dzięki aplikacji mobilnej „Moja Komenda” uruchomionej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
– Dzięki tej aplikacji możliwe jest wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić, wystarczy wpisać np. adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem, wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa też w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego – mówi Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.
„Moja Komenda” jest dostępna na telefonach z systemem Android oraz iOS, a korzystanie z niej jest bezpłatne. (opr. w)