Dzień Dziecka z łowcami

– Chełmskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa Koło Łowieckie nr 22 w Chełmie z okazji Dnia Dziecka postanowiło wspomóc podopiecznych Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie. 28 maja delegacja złożona z prezesa Koła Krzysztofa Stachniuka i sekretarza Łukasza Wnuka spotkała się z podopiecznymi i kadrą Centrum. Po rozmowie, m.in. o zainteresowaniach, pasjach i łowiectwie, prezes przekazał na ręce dyrektor Anny Tokarskiej wsparcie od koła – w postaci sprzętu sportowego i słodyczy.

– Chełmscy myśliwi 31 maja gościli na swojej strzelnicy w Kumowej Dolinie wychowanków i opiekunów z rodzin zastępczych. Podczas zwiedzania obiektu opowiedzieli o roli myśliwych i wykonywanych przez nich zadaniach. Najmłodsi w trakcie pobytu na strzelnicy mogli zobaczyć pokaz strzelania do rzutków na osi i kręgu myśliwskim oraz pokaz pracy psów myśliwskich. Był czas na edukacyjny spacer po łowieckiej ścieżce i parku urządzeń łowieckich oraz obejrzenie ekspozycji budek lęgowych. Myśliwi przekazali uczestnikom spotkania na pamiątkę budki lęgowe dla ptaków i złożyli życzenia z okazji Dnia Dziecka.

– W Dniu Dziecka chełmscy myśliwi odwiedzili Zespół Wychowania i Pomocy Pedagogiczno-Psychologicznej w Chełmie i przekazali wraz z życzeniami zakupione zestawy klocków i budki lęgowe dla ptaków.

– Koło Łowieckie nr 82 „Dubelt” w Chełmie przyłączyło się do akcji Dzień Dziecka z PZŁ. W dniu 1 czerwca myśliwi z koła odwiedzili Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dorohusku z prezentami – zabawkami do piaskownicy. Przekazali je goszczącym ich dzieciom pod opieką Agnieszki Prus i Małgorzaty Sarzyńskiej.

– Zarząd Koła Łowieckiego nr 48 „Ponowa” we Włodawie zaprosił 1 czerwca na ognisko z niespodziankami wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Włodawie. Impreza została zorganizowana przy domku myśliwskim w Adamkach, dokąd młodzież przyjechała rowerami wraz z opiekunami i dyrektorem Jarosławem Pogonowskim. Dzielnym rowerzystą z ramienia koła był Włodzimierz Czeżyk, który nie tylko towarzyszył młodzieży, ale przy ognisku przeprowadził zajęcia edukacyjne.

– 31 maja w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie z inicjatywy Koła Łowieckiego nr 24 „Lis” w Łopienniku Górnym przedstawicielka KŁ Agnieszka Mazurkiewicz zorganizowała w ramach Dnia Dziecka zajęcia edukacyjne, które uwzględniały tematykę łowiecką. Spotkanie przeprowadzone zostało w otoczeniu przyrody. Przedszkolaki dzięki zaangażowaniu swoich rodziców i nauczycieli przebrały się w stroje „leśnych ludków” i dzikich zwierząt. Dzień spędziły na wielozmysłowym doświadczaniu, poznawaniu nowych wiadomości dotyczących zwierząt, zwyczajów i tradycji łowieckich. Na zakończenie spotkania otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i słodycze.

– Koło Łowieckie Nr 50 „Cietrzew” w Dubecznie od kilku już lat współpracuje z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą we Włodawie. Współpraca ta polega na wspieraniu wskazanego Domu Dziecka poprzez zakup niezbędnych artykułów i przedmiotów oraz takich, które dają dzieciom radość. Każde wsparcie uzgadniane jest z dyrektorem placówki, dzięki czemu przekazywane rzeczy są zawsze przydatne i trafione. W tym roku z okazji Dnia Dziecka Koło „Dubelt” w ramach wsparcia przekazało dzieciom laptop. (m)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here