Dzień Dziecka z wędką

Na tę wiadomość z pewnością czekało wielu młodych wędkarzy. Chcecie wygrać lub wylosować wysokiej jakości sprzęt do połowu ryb? Nic prostszego. Wystarczy przyjechać na finałową imprezę „Starsi Młodszym”, która odbędzie się 2 czerwca i wziąć udział w zawodach, loterii lub którymś z konkursów. Gwarantowane są nie tylko znakomite nagrody, ale też i dobra zabawa.

Zbiórka sprzętu wędkarskiego, który trafi do najmłodszych wędkarzy z okręgu chełmskiego idzie pełną parą. Pracownia Wędkarska Mandula Chełm, której właściciel, Jakub Mruk jest organizatorem akcji, pęka w szwach, choć do końca zbiórki pozostało jeszcze niemal dwa miesiące. – Nigdy bym nie przypuszczał, że aż tak to się rozkręci – mówi Mruk. – Praktycznie nie ma dnia, by nie przyjechał kurier z wędkami, kołowrotkami, żyłkami, czy przynętami wysłanymi przez darczyńców nie tylko z całej Polski, ale też spoza naszych granic.

Nie ukrywam, że jest to bardzo motywujące do dalszego działania na rzecz najmłodszych wędkarzy i tej pięknej pasji – dodaje. Oprócz sprzętu akcję „Starsi Młodszym” zasilą wielkie ilości zanęt, przynęt, haczyków, spławików i wszelkiej maści akcesoriów. To wszystko trafi do dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie działania Okręgu PZW Chełm podczas wielkiego finału akcji. Odbędzie się on w niedzielę (2 czerwca) na zbiorniku Staw. Oczywiście głównym punktem programu będą zawody dla wszystkich chętnych – zrzeszonych i niezrzeszonych amatorów wędkarstwa.

Zawody rozgrywane będą w kategorii gruntowej i spławikowej z podziałem na dwie kategorie wiekowe: do 14 lat, i od 14 do 18 lat. Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest wcześniejsze zapisanie się w Pracowni Wędkarskiej Mandula Chełm przy ul. Lwowskiej 59, tel. 518 576 321. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 maja. Każdy uczestnik w kategorii młodszej musi na zawody stawić się z dorosłym opiekunem. Udział jest oczywiście bezpłatny. Zbiórka uczestników na miejscu o godzinie 8. Jednoturowe zawody potrwają 3 godziny od 9 do 12. Po zakończeniu wspólne ognisko, wręczenie nagród i dyplomów.

Jako że impreza będzie organizowana z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy serdecznie nie tylko młodych wędkarzy, ale też całe rodziny, również te, w których moczykijowy bakcyl nie został jeszcze zaszczepiony, bowiem na ten dzień przewidziano wiele innych atrakcji dla dużych i małych. Będzie oczywiście poczęstunek, gry i zabawy dla dzieci oraz konkursy i loterie z atrakcyjnymi nagrodami. Nad porządkiem i ładem imprezy czuwać będą współorganizatorzy – członkowie koła Cementownia SUM oraz Okręg PZW Chełm, zaś wyłączny patronat medialny nad wydarzeniem sprawować będzie Nowy Tydzień. (bm)