Dzień języków obcych i tolerancji

W Zespole Szkół w Orłowie Drewnianym obchodzono Dzień Języków Obcych i Tolerancji. Ta cykliczna impreza, odbywająca się raz w roku, ma na celu promowanie nauki języków obcych oraz uwrażliwianie na różnice kulturowe pomiędzy różnymi nacjami.

 

W tym roku szkoła gościła w swych progach dyrektor Samorządowego Ośrodka Oświaty w Izbicy Annę Olech-Bartoń oraz nauczycieli języków obcych i uczniów ze szkół z terenu gminy Izbica. Impreza rozpoczęła się od scenek rodzajowych, dotyczących znaczenia języków obcych i tolerancji we współczesnym świecie. Kolejnym punktem programu był mini playback show, podczas którego uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum starali się swoim zachowaniem scenicznym i wyglądem, jak najbardziej upodobnić się do gwiazd światowego formatu, takich, jak: The Beatles, Michael Jackson, Abba czy Rammstein. Poszczególne klasy prezentowały się na forum w wybranym przez siebie szlagierze.

Uczniowie mieli szansę wykazać się w krótkim quizie na temat krajów anglo i niemieckojęzycznych. Ostatnim, ale bardzo ważnym punktem programu, było wręczenie nagród w pierwszym gminnym konkursie języka angielskiego. Zwycięzcami zostali: klasy IV SP – Jakub Czyż (SP w Orłowie Drewnianym, opiekun – Magdalena Żmijak-Kuś), klasy V SP – Tomasz Karpiński (SP w Izbicy, opiekun – Małgorzata Baniak), klasy VI SP – Julia Wiśniewska (SP w Orłowie Drewnianym, opiekun – Justyna Antończak). Dyrektor Zespołu Szkół w Orłowie Drewnianym Renata Żmijak wręczyła także nagrodę dla zwycięzcy w konkursie językowo-plastycznym „UK in my eyes – Kraje Zjednoczonego Królestwa widziane moimi oczami” Został nim Maciej Jabłoński z SP w Orłowie. Za organizację Dnia Języków Obcych i Tolerancji odpowiedzialni byli nauczyciele języka angielskiego – Justyna Antończak i Magdalena Żmijak-Kuś, nauczyciel języka niemieckiego Monika Nowosad oraz pedagog szkolny Anna Poźniak. Nad oprawą plastyczną czuwała Mirosława Burdan. (k)