Dzień kobiet w Rejowcu

Z okazji Dnia Kobiet panie z gminy Rejowiec otrzymały widowisko muzyczne w wykonaniu Orkiestry Dętej oraz teatralno-taneczne, w którym wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Rejowcu.

Część muzyczną poprowadził Kapelmistrz Orkiestry Dętej – Mariusz Cichosz, który z pomocą solistów zaprezentował publiczności przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu orkiestry. Dzieci z Gminnego Przedszkola w Rejowcu wystąpiły w humorystycznym skeczu przygotowanym przez opiekunki – Annę Szwed i Małgorzatę Krupińską.

Swój pokaz dała również dziecięca grupa taneczna pod kierunkiem Ewy Semeniuk. Wystąpiły także dzieci uczestniczące w zajęciach tanecznych pod okiem instruktorki Amandy Jaworskiej. Przedszkolaki odegrały dla zgromadzonych pań „Sto lat!” na cymbałkach i ksylofonie, a część artystyczną zamknął występ dziecięcego zespołu ludowego „Reczka”.

Po uczcie dla oka i ucha nastąpiła także ta dla ciała – poczęstunek oraz symboliczna lampka wina. Każda z pań otrzymała czekoladę wraz z życzeniami od wydelegowanego w tym dniu przedstawiciela mężczyzn – Jakuba Lipskiego.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy burmistrza Tadeusza Górskiego. Wśród gości byli również: Krzysztof Grabczuk – radny sejmiku województwa lubelskiego, Stanisław Wójcik – artysta-malarz, Jerzy Grzesiak – przewodniczący Towarzystwa Regionalnego w Rejowcu i Mirosław Kość – przewodniczący Rady Miejskiej w Rejowcu. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here