Dzień Patrona w I LO

Msza święta rozpoczęła w chełmskim I LO obchody Dnia Patrona – Stefana Czarnieckiego. W części oficjalnej uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta, kuratorium oświaty, dyrektorzy chełmskich szkół, emerytowani nauczyciele i zaproszeni goście, wśród nich delegacja nauczycieli i młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły w Utenie na Litwie.

Mieli oni okazję obejrzeć prezentację związaną z dorobkiem sportowym I LO. Do sukcesów niewątpliwie przyczynił się były dyrektor szkoły Antoni Skubiszewski, gość honorowy obchodów Dnia Patrona, któremu dyrektor I LO, Teresa Kiwińska wręczyła medal „Optime Merenti”, przyznawany najbardziej zasłużonym nauczycielom. Prezentowane zdjęcia wywołały falę miłych wspomnień, zatem nie obyło się bez łez i wzruszeń.
Za wyniki w nauce, zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły tegoroczny medal „Bene Merenti” otrzymała Maria Lik – uczennica kl. III „c”. W czasie obchodów Dniu Patrona przekazano sztandar szkoły nowemu pocztowi. Podsumowano też konkurs o Patronie. Tegoroczną edycję wygrała klasa I „c”.
„Teleexpress Czarniecczyków” z kolei przedstawił przegląd najważniejszych wydarzeń szkolnych w roku szkolnym 2016/2017. Zgromadzeni goście i uczniowie brawami nagrodzili młodzież, która przygotowała część artystyczną. Jej wyjątkowym elementem był występ zespołu „Koty” w repertuarze heavymetalowym, dedykowanym Antoniemu Skubiszewskiemu. (s)