Dzień Patrona SP w Kraśniczynie

24 maja w Szkole Podstawowej w Kraśniczynie zorganizowano Dzień Patrona szkoły, kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Patron SP w Kraśniczynie to człowiek o niezwykłej osobowości, kapłan, któremu przyszło piastować funkcję prymasa Polski w wyjątkowo trudnych dla naszej ojczyzny czasach. Przez 33 lata duchowy przywódca Polaków, niezwykły mąż stanu i głowa kościoła – wzór odwagi, męstwa i mądrości. Uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona SP w Kraśniczynie odbyła 24 maja. Rozpoczęła ją msza święta odprawiona w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kraśniczynie. Dalszą część imprezy zorganizowano w hali tutejszej SP.

Na wstępie dyrektor Celina Czerniej powitała przybyłych gości. Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem Anny Chwiejczak przedstawili montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Wielkość człowieka powstaje z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem”, w którym wspominali postać Wielkiego Człowieka – Prymasa Tysiąclecia. Oprawę muzyczną przygotowała Barbara Zosiuk wraz z uczennicami należącymi do zespołu „Półnutka”.

Ten ważny dla społeczności szkolnej dzień swoim występem uświetniła uczennica klasy ósmej Julia Sobstyl, która zagrała na skrzypcach. Następnie dzieci przygotowane przez Urszulę Dorosz pochwaliły się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Przepiękną dekorację przygotowały: Ewelina Jasina-Studzińska i Elżbieta Jasina. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here